C1

 

Ultima actualizare:

26 Iul 2016 ora 23:22

 

FESTIVALUL NAŢIONAL DE CREAŢIE ŞI INTERPRETARE

1„MAMAIA COPIILOR”

Ediţia a XVI-a, 2016

 

 

PALMARES (Inclusiv Lista mediilor obținute de concurenții Secțiunii INTERPRETARE)

                                      

Melodia “HEI, SPUNE-MI TU!”

Muzica: Gabriel Băruţa                                                Versuri: Gabriel Băruţa

Interpretă: Lisa Maria Banyai

 

 IULIA SORLEA  din Cluj-Napoca

 

NU SE ACORDĂ

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – preşcolari:

           

PREMIUL  I:

Melodia “DĂ-O MAI DEPARTE

Muzica: Mihai Alexandru                                  Versuri: Cezar Cristea

Interpretă: Angela Gheorghiu

 

PREMIUL II:

Melodia “SĂ VINĂ MAMA

Muzica: Mihaela Tertelici                                  Versuri: Marian Stere

Interpretă: Giulia Dancă

 

PREMIUL III:

Melodia “CURCANUL ŞI NORUL

Muzica: Felicia Niţă                                   Versuri: George Popovici

Interpretă: Larisa Petre

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – şcolari:

           

PREMIUL  I:

Melodia “SUNĂ-MĂ!

Muzica: Adrian Ordean                                     Versuri: Adrian Ordean

Interpreţi: Eduard şi Natalia Moise

 

 

 

PREMIUL  II:

Melodia “CALEA DE CRISTAL

Muzica: Sergiu Rudichi                                     Versuri: Marian Stere

Interpretă: Sabrina Aniculăesei

 

PREMIUL  III:

Melodia “NUMAI TU

Muzica: Dumitru Dumitrache                                     Versuri: Camelia Badea

Interpretă: Anisia Dobra

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – adolescenţi:

           

PREMIUL  I:

Melodia “ÎN ZBOR

Muzica: Nicolae Caragia                                      Versuri: Nicolae Caragia

Interpret: Roxana Cozma

 

PREMIUL II:

Melodia “UN IZVOR DE CALDE PLOI

Muzica: Dan Dimitriu                                      Versuri: Carmen Aldea Vlad

Interpretă: Christiana Sora

 

            PREMIUL III:

Melodia “POVESTEA TA

Muzica: Mirela Bulete                                    Versuri: Mirela Bulete

Interpretă: Amelia Jurcă

 

PREMIILE SECŢIUNII DE INTERPRETARE

 

GRUPA I (4 – 6 ani)

 

PREMIUL I:                       

ŞOANĂ MIHAELA-BIANCA din Bucureşti

 

PREMIUL II, ex aequo:

HAIDĂU GIULIA-ELENA din Iaşi

POPOVICI IOANA din Roman

 

PREMIUL III:

OJOG IOAN-ALEXANDRU din Bacău

 

 

GRUPA a II-a (7 – 9 ani)

 

PREMIUL I:

ONICĂ SOFIA-IOANA din Iaşi

 

PREMIUL II:

ÇILENTI GÜNAY din Galaţi

 

PREMIUL III:

IORGU LUCA din Corbeanca, IF

GRUPA a III-a (10 – 12 ani)

 

PREMIUL I:

IOAN RAREŞ-ANDREI din Buzău

 

PREMIUL II:

MOISE NATALIA din Bucureşti

 

PREMIUL III:

POPA MARIA-ROBERTA din Râmnicu Vâlcea

 

 

GRUPA a IV-a (13 – 15 ani)

 

PREMIUL I:

GÜZEL SARA-IREM din Breazu, IS

 

PREMIUL II:

FILIPOIU ELEONORA-MARIA din Slobozia

 

PREMIUL III:

BERECHET IOANA-LUCIA din Constanţa

        

PREMIILE SECŢIUNII SHOW

PREMIUL I:

NOI GĂTIM PE PORTATIV

- Grupul ALL APOLLO’S CHILDREN din Ploieşti -

 

PREMIUL II:

PĂCALĂ ŞI TÂNDALĂ LA ORAŞ

-  Grupul STELUŢE DUNĂRENE din Brăila -

 

PREMIUL III:

UN DUET FORMIDABIL

- MARIA-ECATERINA ŞTEFAN şi LUCA-ŞTEFAN UDĂŢEANU din Bucureşti -

 

 

MENȚIUNI:

 

MENȚIUNILE  IN MEMORIAM GEORGE NAGHI acordate de Aldis  și Jurnalul de Călăraşi:

SANDRIC SARAH-ŞTEFANIA din Bucureşti

STAN SARA-IOANA din Boldeşti-Scăieni, PH

NIŢĂ ILINCA din Baloteşti, IF

GOICEA JASMINE din Ploieşti

 

MENȚIUNE acordată de CUGET LIBER Constanța:

ANGELA GHEORGHIU din Bucureștiț

 

MAMAIA COPIILOR 2016

Lista mediilor obținute de concurenții Secțiunii INTERPRETARE

 

Grupa I   (4 - 6  ani)

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

MEDIA

1

ȘOANĂ MIHAELA-BIANCA

București

9,33

2

HAIDĂU GIULIA-ELENA  

Iași

8,50

2

POPOVICI IOANA

Roman

8,50

3

OJOG IOAN-ALEXANDRU

Bacău

8,38

4

SANDRIC SARAH-ȘTEFANIA

București

8,29

5

STAN SARA-IOANA

Boldești-Scăieni, PH

8,21

6

NIȚĂ ILINCA

Balotești, IF

8,17

7

GOICEA JASMINE

Ploiești

8,13

8

FILIP KARINA și MELISA

București

8,08

9

MIHĂILĂ MARIA

Bârlad

7,83

9

DANCĂ GIULIA

Roman

7,83

9

DAVIDESCU-GONCALVES SOPHIEMARIE

București

7,83

10

ȘERBAN DARIA-MARIA

Brașov

7,67

11

DĂRIESCU ALEXANDRINA

Vaslui

7,63

12

DUMITRU ANDRA-IOANA

Piatra Neamț

7,46

12

ȘMIGHELSCHI SARA-IOANA

Alexandru cel Bun, NT

7,46

13

ȘTEFAN ANDREEA

Râmnicu Vâlcea

6,79

 

Grupa a II-a   (7 - 9  ani)

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

MEDIA

1

ONICĂ SOFIA-IOANA

Iași

9,21

2

ÇILENTI GÜNAY

Galați

8,71

3

IORGU LUCA

Corbeanca, IF

8,67

4

CONDILĂ IULIA-ȘTEFANIA

București

8,63

5

POPA IRINA-ALINA

Slobozia

8,33

6

GHEORGHIU ANGELA

București

8,25

7

URSULESCU DIANA-MARIA

Vaslui

8,17

8

COTÎRGĂȘANU ANASTASIA-IUSTINA

Grințieș, NT

8,04

9

POPA RĂZVAN

Bârlad

7,96

10

TANASĂ ANAMARIA-TEODORA

Piatra Neamț

7,83

11

CUSTURĂ ȘTEFANIA-IUSTINA

Letea Veche, BC

7,79

12

GHERGANU EMMA-IONA

Bacău

7,63

13

FLĂCĂU MARIA-CRISTINA

București

7,46

13

CALCIU ANISIA-ALEXANDRA

Ploiești

7,46

14

DRENEA CRISTINA-MARIA

Buzău

7,42

15

MEDELEANU MARA

Galați

7,21

16

CRIȘAN PATRICIA

Cluj-Napoca

7,17

17

HÂRȚAN ARIANA-VALENTINA

Piatra Neamț

7,08

18

MANOLACHE NINA-ELENA

Bacău

7,00

18

ȘTEFAN MARIA-ECATERINA

București

7,00

19

VASILESCU ALEXIA-IOANA

București

6,67

 

Grupa a III-a   (10 - 12  ani)

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

MEDIA

1

SORLEA IULIA

Cluj-Napoca

9,58

2

IOAN RAREȘ-ANDREI

Buzău

9,46

3

MOISE NATALIA

București

9,17

4

POPA MARIA-ROBERTA

Râmnicu Vâlcea

9,13

5

BERECHET ANDREEA-MARA    

Constanța

9,04

6

ISOPESCU ANA

București

8,92

7

PRODEA LUANA

Sibiu

8,88

8

RĂDUC OANA-JUSTINIANA

Iași

8,67

9

GHILE ALICE-OLIVIA

Zalău

8,58

9

JURCĂ AMELIA

Băneasa, CT

8,58

10

DOANĂ ANA MARIA  

Craiova

8,54

11

CIOCOIU ROMINA

Roman

8,17

12

VELEA OANA-MARIA

București

8,04

12

NICULESCU MARIO

Târgu Jiu

8,04

13

VINTILĂ RADU-MIHNEA

Buftea, IF

8,00

14

ANICULĂESEI SABRINA

Roman

7,83

15

PINTILIE DARIA

Luminiș, NT

7,75

15

ȘOANĂ NICOLAE-CRISTIAN

București

7,75

16

GEAMBAȘU LORENA

București

7,71

17

MARIN ANDREEA-COSMINA

Piatra Neamț

7,58

17

MITITELU PAUL-LUCA

Comarnic, PH

7,58

18

CREȚU DARIA-PETRINA

Cănțălărești, VS

7,54

18

GHEORGHE ANDREI-GABRIEL

Măgurele, IF

7,54

19

GRIGORE BIANCA ANA-MARIA

Bârlad

7,38

20

LUPOAE ALEXANDRA

Galați

7,29

 

Grupa a IV-a   (13 - 15  ani)

Nr. crt.

Numele şi prenumele

Localitatea

MEDIA

1

GÜZEL SARA-IREM

Breazu, IS

8,67

2

FILIPOIU ELEONORA-MARIA

Slobozia

8,46

3

BERECHET IOANA-LUCIA

Constanța

8,38

4

PARASCA ALEXANDRA-ELENA

Dumitreștii Gălății, IS

8,29

5

DUDU RAMONA-CLAUDIA

Brăila

8,17

5

ȚOLEA PAUL-ANDREI

București

8,17

6

BOLOVAN IOANA-ELVIRA

Târgu Jiu

8,08

7

FLOREA LUANA-CĂTĂLINA

Constanța

7,96

8

FASOLE BIANCA-VALENTINA

Călărași

7,79

9

BANYAI LISA-MARIA

Cluj-Napoca

7,63

9

NEGREA LARISA

București

7,63

10

BUCUR BIANCA

Medgidia, CT

7,50

11

NICOLAE MIHAELA

Medgidia, CT

7,46

12

CZEGENI MĂDĂLINA-IONELA

Cluj-Napoca

7,33

13

MAREȘ ALINA-GEORGIANA

Călărași

7,21